Pasaż Bródnowski

Forum mieszkańców wspólnot: Rembielińska 20 i Poborzańska 8
Teraz jest So sty 20, 2018 8:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 26, 2008 16:00 

no tak można sie było tego domyśleć...jak byłam zapisać syna do chrztu to pytał ilu mieszkańców już mieszka w PB i oczy mu sie zaświeciły a na twarzy zagościł mega uśmiech jak mu powiedziałam że ok.150 może więcej...
poza tym stwierdził że lepiej przyjść po feriach bo teraz młodzi wyjeżdżają wiec nie wiele osób zastanie w domach...dobra idę wyjąc trochę kasy z koperty :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 26, 2008 16:18 

księża napewno nie pytali czy mamy już pozwolenie na zamieszkanie :D nie przesadzajcie z tą kasą bo tak ich w tym roku ugościmy że nie przyjdą w przyszłym i wtedy nie załapie sę na pierwszą koledę :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 26, 2008 17:29 

Heh, u mnie tez byl dobry cyrk ;)
Juz sie zbieral do wyjscia, ale jak zona rzucila haslo 'koperta' to jeszcze usiad 'na chwile' i zaczal opowidac rozne historie... ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 26, 2008 18:21 

ja też juz po-obleciał wszystkie kąty(drzwi sypialni sam sobie otworzył...).Jak mu przyniosłam kopertę (i położyłam przed sobą) to wygaszał monolog równo 7 minut-no to mu dałam na "kościół" :wink:
tylko jakiś skąpy-dał nam tylko jeden obrazek(w mojej poprzedniej parafii był jeden na głowę)czyżby znał zawartość koperty?A może za długo ja "przytrzymałam" ?:lol: :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 26, 2008 18:28 
Administrator

To wszystko ciekawe co piszecie, ale u mnie było inaczej - wizyta zajęła z pewnie z paręnaście minut i nikt nie czekał na kopertę ani nic z tych rzeczy; no chyba, że nie zauważyłem - może dlatego, że koperta (=$$$) dla przedpiśców to najważniejsza sprawa przy "kolędzie" (a dla mnie zdecydowanie nie)? :?: :idea:

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 26, 2008 18:40 

może masz większy metraż...
dla mnie nie ważna jest "koperta" ale powiem Ci coś -mam w rodzinie księdza i wiem jak oni postępują.Owszem może nie wszyscy są tacy sami ale mnie rozmowa z moim bratem -księdzem wiele nauczyła...

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 26, 2008 18:48 

Cytuj:
może dlatego, że koperta (=$$$) dla przedpiśców to najważniejsza sprawa przy "kolędzie"

skad takie smiale i daleko idace wnioski ?

Nie zauwazylem, zeby ktos wspominal, ze najwazeniejsza dla niego przy koledzie jest koperta... hmmm czyzbys Lukaszu swiadomie obrazil 'przedpiscow' :?:

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 26, 2008 18:57 

no i z naszych żartobliwych komentarzy zrobiła sie grobowa atmosfera...szkoda

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 1:19 

Może u Ciebie był inny? U mnie był proboszcz. Zresztą dzięki niemu zaczałem odwiedzać inny kościół niż nasz parafialny. Jeśli o mnie chodzi to koperta nie jest zupełnie ważna. Ale jeśli ktoś przychodzi odbębnić wizytę i zebrać szmal to niech mnie uprzedzi - nie będę tym sobie głowy zawracał. W porównaniu z moją poprzednią parafią- niestety ale tu proboszcz przedstawia żenujący poziom

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 13:57 
Administrator

4est napisał(a):
Cytuj:
może dlatego, że koperta (=$$$) dla przedpiśców to najważniejsza sprawa przy "kolędzie"

skad takie smiale i daleko idace wnioski ?

Nie zauwazylem, zeby ktos wspominal, ze najwazeniejsza dla niego przy koledzie jest koperta... hmmm czyzbys Lukaszu swiadomie obrazil 'przedpiscow' :?:

Skąd wiadomo? Elementarne, skoro ktoś pisze o kopercie (czasem wyłącznie o kopercie), to chyba to dla niego ważne, nie?

Mogę z góry przeprosić wszystkich co się poczuli urażeni, a zwłaszcza 4esta, po prostu zakładałem, najwyraźniej mylnie, że warto pisać tylko o sprawach ważnych...

Krzysiek - z kolędą różnie bywa i tu pewnie też tak było. Księży z naszej parafii nie rozpoznaję prawie w ogóle, więc nie powiem kto u mnie był. Wątek ten zmierzał niestety do uogólnienia (najwyraźniej krzywdzącego), które mi się nie spodobało, więc postanowiłem zareagować.

Jeszcze raz przepraszam urażonych, ale w rewanżu liczę na chwilę refleksji "nad tym tematem" :)

/EDIT: ja się od początku dobrze nastawiłem, bo jak byłem kiedyś w kancelarii wziąć zezwolenie na chrzest dziecka poza parafią (co pozbawia parafię jakiegoś tam dochodu przecież!), to na pytanie "ile ...?" nie usłyszałem kwoty, nie usłyszałem nawet "co łaska", tylko "nie, nie trzeba"!

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 15:01 

zezwolenie(zaświadczenia) na chrzest dziecka poza parafią/zaświadczenia dla rodziców chrzestnych itp. są bezpłatne.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 16:26 

Cytuj:
Mogę z góry przeprosić wszystkich co się poczuli urażeni, a zwłaszcza 4esta

Moze kiedys Ci wybacze :lol: tak na powaznie, parafia jak parafia... Ksiadz tez jest czlowiekiem, a jak wiadomo ludzie sa rozni ;)

Przy okazji chrztu swojej pociechy wszystko zalatwialem z mlodym ksiedzem i byl bardzo rzeczowy i nie dalo sie odczcus jakiegos parcia na bilety NBP ;)

Osobiscie nie mialem okazji z proboszczem nic 'zalatwiac' (poza kolenda oczywiscie ;)) - z drugiej strony nie ma sie co dziwic - w naszym wypadku to byla masowka. Moze nie przewidzieli ze maja tyle lokali do odwiedzenia...
Badzmy dobrej mysli, moze nastepnym razem bedzie lepiej ;)

IMHO ciezko wypowiadac sie na temat parafii w kategoriach dobra/zla bo to wszystko zalezy od gustu oraz indywidualnego podejscia, a jak powszechnie wiadomo o gustach sie nie rozmawia ;)

PS: Kosciol to swiatynia, ja nie chodze tam do ksiedza lub 'dla ludzi' ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1