Pasaż Bródnowski

Forum mieszkańców wspólnot: Rembielińska 20 i Poborzańska 8
Teraz jest Wt paź 24, 2017 1:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 27, 2005 18:09 
Administrator

Dochodzą do mnie sygnały, że część potencjalnych użytkowników naszego forum ma pewne opory w jego użytkowaniu (z powodu jego dużych możliwości - w tyle miejsc można kliknąć i coś zrobić :), tak więc zamieszczam parę najważniejszych porad i wyjaśnień.

* Czytać forum może każdy - nie ma obowiązku rejestracji, ale aby móc coś napisać, trzeba się uprzednio zarejestrować.
Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij na napisie "Rejestracja" na górze strony (pod "Bródnowskiego") lub <A HREF="http://forum.rembielinska.waw.pl/profile.php?mode=register">TUTAJ</A>.
Na formularzu wystarczy wypełnić tylko pola z gwiazdką, pozostałymi nie ma konieczności się zajmować.

* Każde podforum składa się z tematów, w których to dopiero umieszczamy nowe wiadomości.

* Na niebieskie napisy warto klikać - wtedy możemy się przenieść do danego forum, tematu, ... Wracamy do porzedniej strony tak jak zawsze - przyciskiem "Wstecz" przeglądarki.
Do głównej strony forum możemy z każdego miejsca wrócić klikając na obrazek z osiedlem w lewym górnym rogu.

* Aby rozpocząć nowy temat klikamy na przycisk "Nowy temat" - pod lub nad tabelą z tematami, po lewej stronie. Możemy to zrobić tylko oglądając dane podforum.
Aby dodać swoją wypowiedź na istniejący już temat klikamy na przycisk "Odpowiedz" (prawie w tym samym miejscu co poprzedni) - oczywiście możemy to zrobić tylko gdy oglądamy dany temat.

Polecam przeczytanie FAQ (ang. Frequently Asked Questions - często zadawane pytania) - kliknij na napisie "FAQ" na górze strony (pod "Forum") lub <A HREF="http://forum.rembielinska.waw.pl/faq.php">TUTAJ</A>.

Jeśli są jakieś pytania co do używania forum - proszę pytać w tym wątku - odpowiem, skorzystają wszyscy.

Ostatnio edytowano Wt lut 06, 2007 13:56 przez ~|_ukasz, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 12, 2005 15:17 

Zauważyłem, że jest przesunięcie czasu wpisania postu o godzinę. Czy wynika ono z ustawienia strefy czasowej, czy jest zły czas na serwerze ?

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 12, 2005 16:59 
Administrator

SC napisał(a):
Zauważyłem, że jest przesunięcie czasu wpisania postu o godzinę. Czy wynika ono z ustawienia strefy czasowej, czy jest zły czas na serwerze ?

To pytanie zawsze na kazdym forum phpBB musi szybko pasc :)

Czas na serwerze jest OK, nalezy sobie ustawic strefe czasowa (w Profilu na gorze strony)
Dla celow testowych podaje, ze niniejsza wiadomosc pisze ok. godz. 18 czasu aktualnego w PL (czyli 6pm), w tej chwili powinno to byc GMT +2.

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 12, 2005 17:19 

Dzięki, zapomniałem jakie jest u nas przesunięcie czasu i wpisałem +1 (a mogłem sprawdzić :shock: ).
Notabene +2 występuje dla Kaliningradu i Płn Afryki.

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 12, 2005 17:35 
Administrator

Tak wiem, phpBB to produkt glownie amerykanski, to co mamy to spolszczenie i takie rzeczy wychodza.

A tak w ogole to... http://forum.rembielinska.waw.pl/faq.php#8

Jeszcze raz polecam wszystkim przejrzenie FAQ (nie zebym sie wykrecal od pomocy).

Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2005 10:23 

Może znów czegoś nie doczytałem (ale FAQ starałem się przejrzeć), ale czy da się wiadomości posortować tak, aby najnowsza była na górze listy?

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 17, 2005 10:33 
Administrator

W tej "skórce", którą używamy, na poziomie jednego wątku -- nie ma takiej możliwości.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 02, 2005 9:14 
Administrator

Z zapytań użytkowników:

Cytuj:
... Jak używa się w tekście tych fajnych buziaczków...

Te buziaczki to tzw. " emotikony" - wstawia się je najprosciej poprzez klikniecie na odpowiedniej buźce - po lewej stronie od pola, w którym wpisuje się wiadomość. Wtedy zostanie wstawiony odpowiedni tekst np. : lol : (nie będzie spacji między dwukropkami a wyrazem - ja tak specjalnie wpisałem, by się nie zamieniło). Ten wstawiony tekst zostanie zamieniony przy wyswietlaniu na odpowiednią buźkę :)

Można też od razu wpisywać te specjalne skróty z klawiatury (jak się je zapamięta) :idea:

Uwaga - po kliknięciu emotikon zawsze wstawiany jest na końcu tekstu - jeśli chcemy wrzucić go gdzieś w środek, to musimy go przekopiować :!:

Przypominam, że wygląd naszej wiadomości możemy zawsze sprawdzić PRZED wsyłaniem - wystarczy użyć przycisku PODGLĄD zamiast WYŚLIJ.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 18, 2005 14:49 
Administrator

EMBLEMATY (inaczej "avatary").

Uruchomilem wlasnie uzywanie emblematow!

Co to takiego te emblematy?
Male obrazki, ktore wyswietlaja sie pod danymi uzytkownika (np. pod moimi :), po lewej stronie wiadomosci).

Jak ustawic sobie wlasny emblemat?
Nalezy wejsc w swoj Obrazek<A HREF="http://forum.rembielinska.waw.pl/profile.php?mode=editprofile">Profil</A> i tam na samym koncu ustawic obrazek podajac odpowiedni plik.
Uwaga - obrazek musi byc maly (max. 80x120 pikseli, max. 16kB).

Jak ustawic emlemat z galerii?
Jak wyzej, ale obrazek wybieramy przyciskiem [Pokaż galerię].

Powodzenia!

Jesli ktos sobie sam nie poradzi z umieszczeniem emblematu, a bardzo chcialby go miec to prosze o kontakt (PW), pomoge :)

Ostatnio edytowano Wt lut 06, 2007 14:02 przez ~|_ukasz, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 10:40 
Administrator

Chcialbym zwrocic uwage Szanownych Forumowiczow na przycisk(i) znajdujace sie w prawej gornej czesci kazdej wiadomosci.

Obrazek umozliwia odpowiedz z cytatem. Bardzo przydatny gdy w swojej wypowiedzi chcemy sie odniesc do jakiejs konkretnej wypowiedzi lub jej fragmentu, a nie calego tematu watku. Otwiera okno odpowiedzi z wprowadzonym za pomoca specjalnych znacznikow cytatem.

Obrazek - widoczny tylko na wlasnych wiadomosciach - pozwala na zmiane swojej wiadomosci; najlepiej stosowac do poprawiania literowek itp.

Przypominam, ze wiadomosc, ktora piszemy mozemy podejrzec przed wyslaniem na forum - wystarczy uzyc przycisku [Podglad] zamiast [Wyslij] - jak znalazl do testowania cytatow :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 06, 2006 14:39 
Administrator

Goraco polecam <A href="http://forum.pasazbrodnowski.waw.pl/faq.php?mode=bbcode">czytanke, jak ladnie formatowac swoje wiadomosci</a>.

Mozna ja zawsze podejrzec podczas pisania posta klikajac na napis "BBCode" pod Emotikonami - sekcja Opcje po lewej stronie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 9:44 
Administrator

Gorąco polecam także używanie opcji "Zobacz posty od ostatniej wizyty" i "Zobacz swoje posty" - na stronie startowej, u góry po prawej (nad ramką).

Strefa czasowa: UTC + 1